FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

ZEM&VEK

Slovanství.cz

Čtení >>
Lyže
komu:      jarda 18.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 17:13:23 
zpráva: Po týdnu na horách vidím, že stránky už sice prakticky nežijí (kromě té tradiční, nezasvěcencům nesrozumitelné neboť zjevně neurčené korespondence oněch vtipálků), ale když už se ptáš...
Ale moc tě asi - nerad! - nepotěším.
1. Jestli jsi ten jarda z fotogalerie (ten ale nevypadá na zmíněné fischerky), tak, soudě podle obrázku, zapomeň na sebepodceňování a klidně si kup cokoli, co ti v krámě nabídnou. V podstatě nechápu, čím by měla být lyže jako GS:11m (nebo podobná) být "příliš náročná".
2. Jestliže jsi dokázal "půl dne" (3? 4?) hodiny "cvičit" na takové lyži, tak máš natrénováno tak, že ti delší lyže bude připadat jako balzám na tělo. Tolik toho v jednom kuse na slalomce nenamrskají ani závodníci na soustředění - a to mají dneska lyže 165 cm a znatelně stabilnější.
Epochu "slalomkového aerobiku" sis zkrátka užil a je čas na pořádný lyžování :-))). Máš pochvalu.
3. Toto píšu i kvůli osobním vazbám velmi nerad, ale je to moje nepopiratelná zkušenost. GS:11m, kterou jsem měl možnost zkusit v Atomic Test Centru (EFA) ve Špindlu, byla měkká nedržící s odpuštěním sračka. Nabroušená dobře na 1/88, ale neštěstí. Samozřejmě to není konstatování jen moje (i např. Milan Trnka, který se na ní svezl bez znalosti typu, pozadí atd., prostě jako na jedné pro něho no-name lyži). GS:9m jsem po informaci, že je "podobná" buďto ani nejel (nechtěl jsem na tvrdý Hromovce vypadat podruhý za sebou jako blbec), nebo zjistil, že je to tak.
Vím, že se tohle zjištění rozchází se zkušenostmi odevšad ze světa, ale je to prostě tak. Vysvětlení neznám.
Pokud jsou ty lyže všechny - tedy nejenom ty páry ze Špindlu :-((( - takový, tak bych je nechtěl ani zadarmo - možná za cenu toho Neoxu, ale zatím nevím, nakolik je "dovymakanej" (a já 412 stejně nechci).
4. Kdyby ta lyže fungovala, 170 cm by pro 172/72 mohlo vyhovovat - ale stejně bych vyzkoušel. Kdysi jsem na Supertestu jel Betarace 9.20 ve 170 cm = špatná a ve 180 cm = výborná. Asi 13 cm a 13 kilo jsou rozdíl, je to i jiná lyže, jen ukazuju, že 10 cm může být zásadní.
5. Právě jsi (minulý týden) prošvihl dva 4denní turnusy ski testu Atomiků na Tuxu (právě EFA? www.efa.cz).
6. Než dát za výše vylíčené 11000,-, zajel bych si snad radši do Altenmarktu, kde se prý dostanou různé Atomiky za bezva ceny (lidi tvrdí - já tam nikdy nebyl).

7. Jestli jsi jiný jarda, vyber si, co se na tebe podle tvé úvahy hodí. Nedokážu posoudit.
Autor: ivan

Povinná je pouze kolonka Jméno. Ostatní kolonky jsou nepovinné - vyplň (vyznač) jen co chceš
Předmět (komu)
Text
Jméno *
E-mail
Web, firma, oddíl ...
Kopie tvé odpovědi bude zaslána emailem autorovi příspěvku
Zadejte číslici 5 (ochrana proti nevyžádané poště)
Kopie odpovědí mi zasílejte na výše uvedený email         
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku