FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

ZEM&VEK

Slovanství.cz

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Ostatní
skupina:   středisko:  
komu:      krajíc 20.11.2003 
předmět: Re: Re: Nechápu! 22:58:08 
zpráva: Fakt bych chtěl vidět někoho, kdo tvrdí, že
- základem carvingu (tj.v ideálním pojetí řezaných obloukůzahajovaných tlakem do vnitřních hran lyží) je
- klasická technikatechnika (zahajovaná odrazem z hran naodlehčených lyžích a ve smyku - tj. klasická francouzská a rakouská technika).
Takového magora jsemskutečně ještě nikde neviděl. To jsou fantasmagorie a Hermínka má pravdu - forem carvingu je víc a tenhle webse soustřeďuje pouze na extrémní FC a ostaní degraduje na něco podřadného=dokud nejezdíte extrémní FC, nevítenic o carvingu, nemáte v něm jasno, mlžíte... Prostě pokud ještě neumíte extrémní FC nebo se o něj již odlyžařského batolete rovnou nepokoušíte - jste podřadný lyžař. Fakt krajané - bezva. To se ta moje milovanámorava zas jednou předvedla :(((
Autor: JáraP Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      JáraP 23.11.2003 
předmět: Re: Re: Re: Nechápu! 00:28:06 
zpráva: Pane Pluskal, pokud chcete takového člověka vidět ("Takového magora jsem skutečně ještě nikde neviděl"),podívejte se po ránu do zrcadla, protože vy chcete v metodice základního lyžování nahradit pojem "kročnýoblouk" pojmem "carvingový oblouk" a to je podobné, jako načepovat do diesla benzín . Kročný oblouk jeprvkem staré techniky a v carvingu nemá co dělat. Jezdím carving teprve 3 roky (vy už 30let) ale kročný obloukjsem nikdy nepoužil ani já, ani mí přátelé, učitelé, či žáci. To je jen berlička pro ty, kteří se carvingnikdy nenaučí, protože mají natvrdo zažitou klasiku. Tělo by to zvládlo, problém je, bohužel, v hlavě.
Autor: Dan Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Dan 23.11.2003 
předmět: Re: Re: Re: Re: Nechápu! 04:03:58 
zpráva: Dane promiň, ale do zrcadle se budeš asi muset podívat sám ;) - protože tuhle blbost tvrdíš jen Ty. Kročnéoblouky (což je velmi nešťastný název vnucený nám FTVS UK místo názvu řezané) byly rovnou od roku 1972deklarovány jako oblouky s vyloučením smyku. Že se to na starých lyžích mnohým nevedlo, nemění nic na tom, žetato technika KROČNÝCH/ŘEZANÝCH/ S… oblouků smyk od začátku vylučovala. Tady nejde o název, ale o základníprincip zatáčení – zahájeni a vedení lyží tlakem do vnitřních hran a s vyloučením smyku. Ty prostě míchášjabka s hruškami a pleteš si kročné oblouky se starou klasickou francouzskou/rakouskou technikou. Ty tři rokya přeškolení ze snowboardu lecos vysvětlují-tvrdíš nesmysly. Ono je to otrava, když se člověk prezentuje jakonovátor a zachránce a ukáže se, že ty principy svět zná už léta, co? Moc se to nehodí do krámu, že? Alepojďme od špičkování k reálné skutečnosti. FUN Carvig jsme skutečně neznali a většina z nás dosud FUNcarvingové oblouky jen zkouší. Jejich pojetí je podstatně náročnější než ZÁKLADNÍ (EASY) Carving a ve FUN jstejistě odborníci a díkybohu o něm také publikujete. V tom, co je to ta STARÁ/KLASICKÁ technika , respektiveŘEZANÉ/KROČNÉ/CARVINGOVÉ máte naopak trochu zmatek a proto se to pokusím v následujícím textu osvětlit víc.Doufám, že Ti jde o věc a ne o humbuk, jinak je to zbytečná debata :)
Autor: JáraP Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      JáraP 21.11.2003 
předmět: Re: Re: Re: Nechápu! 01:44:19 
zpráva: Myslím, že "JAK začít" není míněno jak začít s lyžováním, nýbrž s carvingem či funcarvingem. Takto začínat scarvingem může jen alespoň průměrný lyžař. Bez smýkané techniky se samozřejmě neobejde ani funcarver, protoženěkdy se prostě zpomalit musí.
Autor: Mirek Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Mirek 21.11.2003 
předmět: Re: Re: Re: Re: Nechápu! 02:39:51 
zpráva: Mirek pochopil.
Metodika úplného začátku je ve výrobě. Stejně jako rozšíření ostatní metodiky, která jez loňska.
Carving má jiné techniky na zpomalení i zastavení. Smyk (a třeba i pluh) jsou zde jen nouzovébrzdící prvky.
Autor: krajíc Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku