FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEOKATAMARÁNYSUP centrum KiBoKo
www.carv.cz
 
 
  
e-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOFUN víkendy JeseníkyRYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Slovanství.cz

Mitterdorf(SRN)-dějiště lednového kurzu

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Lyže
skupina:   středisko:  
komu:      vsem 14.03.2005 
předmět: Skodi lyzi prevrtavanie viazania? 11:43:54 
zpráva: Ahojte, chcem sa spytat nakolko skodi lyzi prevrtanie viazania. Sestra si kupila nove lyziarky - su asi o 2 sm kratsie ako bola bota predtym a viazanie na lyziach sa ani o tie 2 cm neda posunut (iba dozadu). Ide o lyze Fisher - rekreacne allroundy asi 3 sezony jazdene. Ak by to nejako zmenilo vlastnosti lyze, presvedcim ju aby jazdila na mojich "starych" viazanie je tam akurat a charakteristika lyzi je podobna. Ak opatovne prevrtanie neskodi, nechala by si svoje... Dakujem pekne za odpovede.
Autor: Lenka Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Lenka 19.03.2005 
předmět: Re: Skodi lyzi prevrtavanie viazania? 18:44:55 
zpráva: Ahoj Lenko,
s důvěrou Ti mohu sdělit, že převrtávání sice lyži neprospěje, ale pokud se nejedná o extrémní využívání pod metrákovým chlapem, nic by se nemělo stát. Jen se doporučuje zalepit původní otvory pomocí dobrého lepidla a vhodného plniče. Stavím skiboby a montuju buďto Sporteny Magic Blade nebo tomu, kdo má bobky, zkrácená prkna (lyže necarvy). Pro moje užití musím lyže provrtat skrz skluznici, protože v místech, kde potřebuju, prostě výrobci nedělají zesílení a inserty pro montáž vázání, popř. kloubu lyže. Pak imbus. šroub se zapuštěnou hlavou a drží to. Můj zkušební SB (skibob) je osazen 3 roky starými Sporteny Magic Blade s vypěňovaným jádrem a mé obavy ze zlomení se rozplynuly praxí. Mám 111 kg, rekord na časomíře 73 km/h a přední lyži jsem ulomil (ne zlomil) před 10 dny poté, co mi hodný nezletilý snowboardista vyjel z lesa s pokřikem "brzdi ..čo!" a já, abych ho nesestřelil, jsem hodil bobana na pařez. Jestli chceš, pošlu Ti digifoto zničené lyže a jak je mou "úpravou" zeslaben materiál lyže. Jezdíme na černých sjezdovkách a oblouky s řídítky na sněhu. Odstředivá síla působící na lyže musí být obrovská při rádiusu 7 m a snad je srovnatelná se silniční motorkou. A tím chci taky pochválit kraťasy Sporteny, protože excelentně drží na jakémkoliv povrchu a na skibobu se dá krásně vyvolat brzdný smyk třeba i v půlce rozdělaného oblouku s řídítkama na sněhu. Jsou krásně čitelné. Ještě upřesním, že u trhacích zkoušek lyží se dělají díry v lyži vedle sebe. Pro zákazníka pak jsou díry posunuty, aby vedle sebe nebyly a tím se minimalizovalo zeslabení. Čau
Autor: petr Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Lenka 14.03.2005 
předmět: Re: Skodi lyzi prevrtavanie viazania? 19:14:09 
zpráva: Neškodí. Už jsem taky jezdil na lyžích, kdy v každé z nich bylo snad 25 děr.
Staré otvory zadělat dřevěnými nebo speciálními plastovými kolíčky (v servisu by mohli dát zadarmo, nakupují balení po 1000 ks) + trochu lepidla.
Když je předvrtaná deska, je to nejjednodušší.
Autor: ivan Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku