FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Jak na Krym?

Slovanství.cz

Slovanská kultura.cz

Proč carv

 

Proč carv.cz ?!

 

Tímto webem se chceme postavit proti šíření bludů o carvingu. Proti nekompetentním názorům na carving, stejně jako proti polovičatému přístupu ke carvingu a užívání prvků staré techniky.

Naším hřištěm není nepřehledná, vědecky se tvářící teorie pro hrstku lyžařských odborníků. Chceme se pokusit nabídnout co nejjednodušší učební materiál pro nejširší veřejnost, děti, úplné začátečníky i výborné lyžaře.

Chceme se dívat na carvingovou techniku z různých hledisek, abychom dospěli k co největšímu zobecnění a přiblížili ji každému tou formou, které nejlépe porozumí.

Díky tomu se zde spousta (většinou důležitých) pojmů bude v různých formách opakovat.

Nechceme a nemůžeme radit závodníkům, ale průměrným (podprůměrným i nadprůměrným) lyžařům, aby zbylo méně prostoru pro rozšiřování omylů a dezinformací zastánci staré techniky.

Rádi bychom zabránili tomu, aby byl carving pár let po narození zaživa pohřben, jak se o to snaží někteří publicisté. Nebezpečí trvá, u funcarvingu se jim to téměř podařilo.

Snažíme se pomoci ukončit dobu carvingového temna a napomoci tomu, aby se na našich sjezdovkách nejefektivnější lyžařský styl konečně prosadil, protože carving, to je radost ze života!

A proč jsme se do toho vlastně pustili?!  Protože jsme zjistili, že to za nás asi už nikdo neudělá ...!!

                                                                                                                     Dan a Zbyněk

     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku