FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Jak na Krym?

Slovanství.cz

Slovanská kultura.cz

Zase carving

 

Zase carving?

 

O carvingu od jeho vzniku u nás nejvíce mluví a píší lidé, kteří v životě neprožili jediný carvingový oblouk. Vycházejí knihy "Carving", ve kterých není po carvingu ani stopa, natáčejí se videa, na kterých je pod názvem "Carving" předkládána stará smýkaná technika.

Důvod? Lyžařských teoretiků-profesionálů je jako much (slušnější varianta), ale málokterý je ochoten a schopen přijmout tak velkou změnu, jakou carving je.

Protože nějaké stanovisko zaujmout musí, tak mlží, omílají staré principy jízdy a snaží se je na carving všemožně naroubovat. "Carving" je pro ně jen reklamou na obal.

Je smutné, když po tolika letech výroby vhodných lyží téměř všechny lyžařské školy (a nejen u nás) učí stále zastaralou techniku.

Jak to vypadá se systémem výuky školního lyžování, to už je skutečně neodpustitelné. Ať si každý lyžuje jak chce, ale vyučovat v roce 2003 smýkanou techniku (navíc jako jedinou možnou) je lyžařský Marxismus-Leninismus.

Zajímavé je, že stejně jako Německo vede v carvingu před Rakouskem, vítězí u nás na celé čáře Morava před Prahou, protože zatím platí: Praha + carving = 0.

Naštěstí nezaspali ti nejdůležitější - výrobci lyží. Rovné lyže už z nabídky vymizely, protože je známo, že to co uměly, umí vykrojené lyže taky, ale navíc samy zatáčí.

Další, kdo se s carvingem vypořádal nekompromisně jsou závodníci sjezdových disciplín. Tady platí: kdo smýkne prohrává, naopak vyhrává vždy ten nejradikálnější carver.

Carvingové lyže mají na většině sjezdovek již pár let dominantní postavení, ale nejvíce lyžařů na nich stále jezdí klasickou technikou. Pozadu zůstala osvěta.

Přesto že je carving v lyžování převratnou změnou, technika carvingu je velmi jednoduchá. Bez základních znalostí však nikdo sám správně carvovat nezačne a nepoučený začátečník bude zklamán.

Carving totiž není doplňkem, ani inovací klasické techniky, ale zcela nový styl!

        

                                                                                                                                          carv

 

     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku