FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

ZEM&VEK

Slovanství.cz

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Technika jízdy
skupina:   středisko:  
komu:      Jirka 03.02.2013 
předmět: Re: Carving vs. koleno bez vazu 09:54:55 
zpráva: Zdravím Jirko, pokud máte problém s kolenem bez PZV pouze v obřáckém oblouku při rychlostech blížících se 100 km/hod a v jiných aktivitách Vás to nelimituje, tak při lyžování trošku zvolněte :-) Je lepší mít koleno nevrtané než vrtané! Toto bych nazval pasivní radou.
Mám ještě jednu aktivní: doporučuji při lyžování použít 4bodovou ortézu (menší nemá při utrženém PZV význam);; http://www.donjoy.cz/kategorie/vazova-poraneni ;; Osobně mám vyzkoušený typ Playmaker - nutno dobře vybrat velikost a na předpis ortopeda cca půlku zaplatí pojišťovna. Pokud nejde o peníze, jsou i lepší a třeba i dělané namíru. V ortéze je koleno pěkně pevné, ale pozor, nepřehánět to, pak ochabnou svaly a to nelze bez PZV připustit.
Samozřejmě lze zvažovat i náhradu PZV. Pak je nezbytné vybrat výborného ortopeda s výbornými referencemi a pěčlivě řešit rehabilitaci (nejlépe cílená příprava již před zákrokem). Toto již ale přesahuje téma této diskuze a spousta PZV informací se dá najít na ruzných webech.
Autor: MiRa Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      MiRa 18.02.2013 
předmět: Re: Carving vs. koleno bez vazu 16:45:49 
zpráva: Já mám teda vazy OK, ale chrupavku vrtanou :-( a občas cítím tlak v koleni, nic jiného me v podstatě nelimituje. Jezdím slsalomky a občes blbnu na krátkejch ty FUN ptákoviny. Z mého pohledu je nejvíc náročnej ten FUN, tam jsou hodně velký síly co působí na nohy a hlavně ty kolena se daleko více ohýbají, jak při slalomu.
Zima lyže, zbytek Enduro a koleno drží, tak doufám že to vydrží. Děkuji českým doktorům, že si mohu dál užívat :-)
Autor: kornout Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      kornout 22.03.2013 
předmět: Re: Carving vs. koleno bez vazu 00:07:31 
zpráva: U funcarvu, na rozdíl od klasického slalomu a racecarvu, se tělo točí s lyžema a kolena se tudíž nevystavují takovým torzním silám - nekroutí se. U klasiky mi vždycky po lyžovačce pobolívali kolena - ale naštěstí vydržely. Od té doby, co jsem přešel na fun, byť v mém provedení nedokonalý, o kolenech nevím. Ale o to víc cejtím stehna:)
Autor: Lu.Bosh Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Lu.Bosh 24.03.2013 
předmět: Re: Carving vs. koleno bez vazu 12:37:29 
zpráva: JJ, ale jestli cítíš stehna, tak jsi hodně vzadu, měly by bolet lýtka.
Autor: kornout Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku