FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Jak na Krym?

Slovanství.cz

Slovanská kultura.cz

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Ostatní
skupina:   středisko:  
komu:      JáraP 24.11.2003 
předmět: Re: Re: Re: RACE-FUN-ZÁKLADNÍ Carving 10:53:27 
zpráva: Nemyslel jsem ta tak jak jsi to pochopil, ale nevadí. Chtěl bych aby jsi posun v myšlení dosáhl sám na základěpozorování svých vlastních nohou, své vlastní jízdy atd.. Ale alespoň něčím začnu. Nebudu to absolutněservírovat, dám ti prostor k vlastnímu uvažování.
1. Píšeš o odklonu trupu při carvingu. Vynechám závodnítechniku, kterou považuji za samostatnou část. Nakresli si lyžaře v carvingovém oblouku, vyznač těžiště, doplňodtředivou a tíhovou sílu a nakresli výsledný vektor těchto sil. Pak udělej ještě jednou to samé s lyžařem sodklonem trupu a napiš mi jestli tě něco napadlo.
Máme jeden konkrétní problém a jsem opravdu zvědavjestli se na výsledku shodneme. Potenciál bych u tebe viděl...
Autor: cuny Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      cuny a svět C 24.11.2003 
předmět: Re: Re: Re: Re: RACE-FUN-ZÁKLADNÍ Carving 13:28:40 
zpráva: No, konečně...Je to sice stále hodě blazeovaný tón, ale díky za důvěru ;). Víš cuny, fyziku jsem studoval, biomechaniku přednáším na školeních profesionálních lyž. pedagogů a v našich učebních textech jsem jí věnoval 20 stránek-takže to zvládnu z hlavy.
Při carvingu potřebuješ mít lyže dostatečně na hranách. Na mírném svahu, vhodném pro začátečníky to je problém. Odklon trupu lyžaři při stejné odstředivé síle umožní postavit lyže víc na hrany, než při vklonění. Taky má lyžař při odklonu trupu podstatně větší rezervu v korekci dynamické rovnováhy, stejně jako při rovnoměrném rozložení váhy mezi obě lyže(podrobněji viz str.30 a dále učebních textů). Prostě mírný odklon trupu a symetrické rozdělení váhy mezi obě lyže je pro začátečníka a mírně pokročilého lyžaře jednoznačně přínosem jak ve stabilitě, tak v hranění.
Ale rozhodl jsem se jít na to jinak a už jsem k tomu měl napsány příspěvky, když jsem našel ten Tvůj. To, co je v nich napsáno, je podrobně zdůvodněno ve statích biomechanika a pedagogika v učebních textech které najdete na www.skiplus.cz , takže pokud bude někdo tápat, tyto kapitoly snadno najde a já se na ně budu pouze odvolávat. Takže: k první otázce jsi odpověď dostal rychle a já doufám, že i na můj návrh sdělit co konkrétně je špatně na našich popisech oblouků (které vám vzápětí posílám) zareaguješ ty i ostaní stejně rychle a seriozně. Čau Jára...
Autor: JáraP Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku