FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEOKATAMARÁNYSUP centrum KiBoKo
www.carv.cz
 
 
  
e-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOFUN víkendy JeseníkyRYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Slovanství.cz

Mitterdorf(SRN)-dějiště lednového kurzu

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Lyže
skupina:   středisko:  
komu:      ivan 19.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 06:48:02 
zpráva: Ivane, díky moc za odpověď, jsem ten jarda z fotky, ale tam zrovna mám půjčené Heady (150cm/r10m) od přítelkyně, abych jí ukázal, že i na nich lze jet po hraně :-). Byl to ovšem už hodně měkký sníh a moc to nedrželo. Já si ty GS9 vybral podle výsledků testu na carving-ski.de,( http://www.carving-ski.de/index1.html?http://www.carving-ski.de/skitest/skitest_03-04.html~inh alt) kde mají v kategorii race carverů dle DSV zlato (ach jo, ty testy). Uvažoval jsem ještě o Volkl P60GC racing, nebo Rossignol 9X. Vím, že je těžké doporučit nějakou konkrétní lyži, ale pokud nějaké tipy máš, zkus mi prosím napovědět.
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 19.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 11:10:12 
zpráva: Já vím, všude je chválí, proto píšu "vysvětlení neznám". O testech už se toho napsalo dost, taky si na onom zmíněném webu všimni, co si tam o nich skutečně myslíme :-(((. A pokud si pamatuju, i tuhle zkušenost s GS:11m jsem tam někdy na jaře ventiloval v rámci probírání Atomiků nebo možná přímo tohoto modelu - už se nepamatuju, ale přes Suchfunktion bys to jistě našel.
Elan, Fischer, Head (nejlíp sendvičová crosska), snad Nordica, snad Lusti, snad Dynastar, Stockli Cross Pro nebo Cross, Vokl - to bych považoval za slušné modely k úvaze.
Bez obav a snad i zkoušení bych sáhl - pokud bych měl jasno o parametrech lyže - po těch Headech a Stocklích.
Ale je to názor jednoho člověka, takže to neber jako víc, než co to je.
Autor: ivan Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      ivan 20.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 07:45:51 
zpráva: Díky za tipy, asi opravdu počkám na podzim, až bude co vyzkoušet, jen ještě pro upřesnění. Myslím si, že pro mě by těch cca 170cm, r15-17, mohlo být akorát, chtěl bych to hlavně na naše sjezdovky a rád bych na těch lyžích ustál hlavně ve chvílích, kdy je pod nohama opravdu tvrdý a namrzlý podklad, proto jsem se původně ohlížel v kategorii race carverů, z tvých doporučení to vypadá spíše na crosku, pochopil jsem to správně?
Jednu dobu jsi se ptal, co říkáme na Snow a Skimagazin. Teď jsem do ruky dostal celé minulé ročníky, abych nějak přežil léto:) První dojem byl nic moc a po přečtení všeho, co mě zajímá je to ještě krapet horší. Spousta reklamy (ale to beru jako nutné zlo, aby vůbec něco mohlo vyjít), články o lyžování v USA a Japonsku, exotické výstřelky jako např. kolo na sněhu-tohle mě moc nebere. Lyžařká střediska v Evropě, rozhovory s aktivními lyžaři - to už tam určitě patří. Lyžařská střediska u nás, články o technice, jak lyžích samotných, tak lyžování-popelka, která mi osobně ale sedí nejvíc. Pro mě bylo nejlepší číslo Snow, ve kterém byl přehled lyží a rozbor jednotlivých stylů. Rozhodně bych uvítal více článků o lyžařském HW i know-how (jak co optimálně jezdit a neskončit přitom ve špitálu) + např. info o různých předváděčkách a testování.
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 21.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 12:45:11 
zpráva: Jardo, to, že jsem v celém výčtu jmenoval třikrát lyži s nálepkou cross, neznamená, že bych lyže této pseudokategorie nějak zvlášť doporučoval. Jen jsem si tak promítal novou nabídku a zběžně si představoval, která lyže které značky mi připadá jako nejvhodnější pro splňování tvých požadavků. Ty ostatní by se nejspíše daly označit jako "racecarvery", i když přesně tohle označení v terminologii výrobců mnohdy neexistuje a "racecarver" je spíš škatulkovací nálepka těch, kdo škatulkovat potřebují (např. já, abych vůbec nějak smysluplně a srozumitelně lyže v předsezonním přehledu utřídil).
Crosska Stockli mi přijde pro tebe vhodnější, protože nová SC už má skoro blíž ke slalomce. Podobně SW crossky Headů (loni i letos) je podle všech informací "lepší" než srovnatelné zakapované Heady.
V zásadě ale nejde o škatulky a nálepky, nýbrž o konkrétní lyže. To ale takhle radit lze jen těžko, takže sám uznáváš, že vlastní vyzkoušení sebelepší rada nenahradí.
Díky za vyjádření k časopisům. Vesměs se kryje s tím, co slýchám nebo čtu od jiných "angažovaných" lyžařů. Cítím to podobně, ale bohužel nemám páky na to, abych docílil víc, než jaká je realita SNOW. (Pro úplnost: se Skimagazínem nemám nic společného.)
Bohužel se mi zdá, že lyžařské časopisy obecně a všude přestávají být zdrojem hlubších = fundovanějších informací. I v těch zahraničních už hledám spíš ZAJÍMAVOSTI coby zdroje inspirace než "odborné" INFORMACE. Ty se dozvídám v reálu (školení, semináře, osobní diskuse, praxe) nebo z internetu (pasivně nebo aktivně v diskusích).
Otázkou ovšem je, co si (ne)chce přečíst fajnšmekr, tedy člověk aktivně sledující např. tento web, a co řadový konzument, jenž si nanejvýš koupí barevný časopis, a to ještě třeba ne každé číslo.
Autor: ivan Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      ivan, marty 23.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 07:19:48 
zpráva: Díky oběma za info, snažím se sehnat opravdu každou informaci, která by mi v rozhodování pomohla. Určitě nemám takové zkušenosti z odzkoušení mnoha modelů od různých značek a ani se mi to nikdy nepovede, u nás v Beskydech jsou předváděčky a testování stále spíše svátkem. Loni jsem zkoušel kontaktovat Aspen, abych si někam za testy zajel, ale ani se nenamáhali odpovědět, boj o zákazníka asi zuří někde jinde. Nenarazili jste někdo náhodou při toulkách na weby s jejichž vyjádřením ohledně posouzení lyží byste mohli celkem souhlasit?
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 20.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 23:05:33 
zpráva: "kdy je pod nohama opravdu tvrdý a namrzlý podklad" osobně si myslím, že na tohle bude mít větší vliv tvoje síla a nabroušenost lyží než rozdíly mezi lyžemi ze kterých vybíráš
Autor: Marty Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku